Robert Konieczny członkiem Académie d'architecture!

Podziel się

12 września, do wyjątkowej grupy członków Francuskiej Akademii Architektów dołączy Robert Konieczny z pracowni KWK PROMES.

Powołana w 1840 roku Francuska Akademia Architektury (Académie d'architecture) to jedna z najważniejszych instytucji w Europie, zajmujących się promocją dobrej architektury.  Pod jej egidą wydawane są książki na temat urbanistyki i projektowana przestrzeni, organizowane są liczne wykłady i sympozja. Akademia przyznaje również prestiżową nagrodę - Złoty Medal za zasługi dla architektury.

Członkami Francuskiej Akademii Architektury są zarówno członkowie tytularni (mogą być nimi wyłącznie obywatele Francji), jak i wybitne osobistości z dziedziny architektury. Są nimi m.in. Norman Foster, Renzo Piano,Tadao Ando, Santiago Calatrava, Jacques Herzog i Pierre de Meuron. Do tego wyjątkowego grona, już 12 września dołączy Robert Konieczny z KWK Promes. To kolejny olbrzymi sukces polskiego architekta!

O jego śmiałych, wizjonerskich realizacjach jest głośno na całym świecie - projekty KWK Promes pokazywane są w najbardziej uznanych magazynach i portalach architektonicznych. Robert Konieczny jest laureatem wielu nagród. Jego dom w Brennej (tzw. Arka Koniecznego) został wybrany w 2017 roku przez magazyn Wallpaper najlepszym domem świata. Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie otrzymało nagrodę World Building of the Year 2016, a jego najnowsza realizacja - Dom Kwadrantowy,została uhonorowana aż dwiema nagrodami Architizer A+ Awards.

Uroczystość przyjęcia Roberta Koniecznego do Francuskiej Akademii Architektury odbędzie się 12 września w Paryżu.  Poprzedzi ją wykład architekta na temat najważniejszych realizacji KWK Promes. Jednocześnie otwarta zostanie wystawa „Polska architektura między dwiema wojnami: 1918–1939”.

Źródło: bryla.pl